ו' 01 דצמ' 2023

ארקנסו

ארקנסו היא מדינה בארה"ב אשר גובלת בלואיזיאינה בדרום, בטקסס בדרום – מערב, באוקלוהומה במערב, במיזורי בצפון ובטנסי ומיסיסיפי במזרח. שמה של המדינה בא מצרפתית, כנראה מאיות פונטי שפירושו, עם שיושב בתחתית הנהר. העם עליו מדובר הוא שבט הקוואפה, אך בארקנסו ישבו עוד שני שבטים שהם הקאדו והאוסג'.

ההיסטוריה של ארקנסו

האירופאי הראשון שהגיע לשטח של ארנסקו היה ארננדו דה סוטו שהיה מגלה ארצות ספרדי. הוא הגיע לשטח זה בסוף המאה ה- 16 ובשנת 1686 הוקמה במקום ההתיישבות האירופאית הראשונה. בשנת 1803 הגיע נפוליאון לשטחים של ארנסקו ומכר אותם לארצות הברית כחלק מההרכישה של לואיזיאנה. שנים מאוחר יותר, ב- 1836 ארנסקו הצטרפה למדינות ארצות הברית והפכה למדינה ה- 25, אך היא לא הייתה ככל המדינות, אלא הייתה מדינת עבדות. בשנת 1860, 25 אחוזים מהמדינה היו עבדים. במלחמת האזרחים האמריקאית, ארנסקו נשארה כחלק ממדינות האיחוד, אך מצב זה השתנה כאשר הנשיא לינקולן נתן הוראה לחיילים של ארנסקו לדכא מרד בקרוליינה הדרומית. לאחר חודש החליטה המדינה לצאת מן האיחוד ולהצטרף לקונפדרציית המדינות של אמריקה שנלחמו נגד הצפון. ארנסקו שנמצאת ליד נהר המיסיסיפי נחשבה למקופ אסטרטגי עבור הקונפדרציה.

ארנסקו גיאוגרפית

ארקנסו ממוקמת בדרום ארצות הברית וגובלת במיזורי בצפון, בטנסי ובמיסיסיפי במזרח, בלואיזיאנה בדרום, בטקסס בדרום מערב ובאוקלהומה במערב. הטמפרטורות במדינה דיי נוחות. בחורף בדרך כלל נעות בין מעלה אחת ל- 9 מעלות כאשר הממוצע לרוב הוא 5. בקיץ ממוצע הטמפרטורות הוא בין 24 מעלות ל- 28 מעלות. כמעט ואין ימי שלג במדינה וכמות המשקעים אינה גדולה במיוחד, יש יותר ימים ללא משקעים מאשר ימים בהם יש משקעים. בארנסקו יש המון טבע, אגמים ואזורי טיול נפלאים. מטיילים מאוד נהנים במדינה זו. אחת מן האטרקציות במדינה היא פארק היהלומים. בפארק טמונים באופן טבעי יהלומים שמטיילים יכולים למעשה למצוא ולקחת באופן חופשי. כחלק מנהר המיסיסיפי יש את אזור הדלתא, אזור זה נמשך גם למדינת ארנסקו ונקרא "הדלתא של ארנסקו". אזור זה הוא למעשה הגדה המערבית של נהר המיסיסיפי.

ממשל ופוליטיקה בארנסקו

ארנסקו היא מדינה שמרנית מאוד, מאז הקמתה, המפלגה הרפובליקנית היא זו שניצחה בכל מערכת בחירות שהייתה. 

כיום המדינה שולחת בכל מערכת בחירות ארבעה נציגים לבית הנבחרים של ארצות הברית, כאשר כל חברי הקונגרס וגם שני הסנאטורים הם רפובליקנים. 

הרשות המחוקקת של המדינה מורכבת משני בתים: אחד מהם הוא הסנאט אשר בו יש 35 נציגים ובית נבחרים שמונה 100 נציגים.

 בשני הבתים יש רוב מוחלט למפלגה הרפובליקנית. 

לארנסקו יש מושל וסגן מושל אשר נבחרים באופן נפרד, על כן הם יכולים להיות ממפלגה פוליטית שונה. 

ביל קלינטון, נשיא ארצות הברית לשעבר נולד בארנסקו וגם כיהן כמושל שלה.

הכלכלה בארנסקו

ארנסקו היא מהמדינות העניות בארצות הברית. מתוך 50 המדינות היא מדורגת כמדינה ה- 49 מבחינה כלכלית. עם זאת אחוז האבטלה עומד על ארבע אחוז. בגלל היותה מדינה בעלת אזורי טבע נהדרים, תיירים רבים אוהבים לטייל בה ולכן תיירות זה אחד ממקורות הפרנסה שלה, אך גם זה קורה יחסית באופן מועט. ליטל רוק זו עיר הבירה שלה והיא מאוד מכוונת תיירים באטרקציות שיש בה, במוזיאונים ובאתרי הקניות.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ויזה לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת ויזה לארצות הברית
חדש
SIM לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת SIM לארצות הברית
מבצע מיוחד
דילוג לתוכן