ו' 01 דצמ' 2023

אינדיאנה

אינדיאנה היא מדינה במערב ארצות הברית, פירוש שמה הוא למעשה ארץ האינדיאנים, פריוש זה הוא סברה ויש פירושים נוספים אשר נוצרו על ידי המתיישבים אשר הגיעו מהמקומות השונים. צפון מערב המדינה כלל מתיישבים מאזור ניו אינגלנד וניו יורק, מרכז המדינה כלל מתיישבים מאוהיו ובדרום התיישבו אנשים מטנסי ומקנטקי. אוכלוסיית אינדיאנה גדולה מאוד ויש בה מספר מטרופלינים אשר כוללים 100,000 איש. כמו כן יש בה מספר ערים תעשייתיות

ההיסטוריה של אינדיאנה

אינדיאנה התחילה בנדידת שבטים שנדדו והתיישבו במדינה בשנת 8000 לפני הספירה. במשך השנים היו באינדיאנה שינויים במערכי השליטה שבה. השליטה הצרפתית החלה בשנות השבעים של המאה ה- 17. למדינה הגיעו מתיישבים אירופאים וסוחרי פרוות צרפתיים. הם השתלטו על הטריטוריה והפכו אותה לחלק מצרפת. בריטניה ראתה את ההשתלטות הצרפתית ורצתה לנשל אותם מהמקום. וב 1761 הם הפסידו לבריטים ונאלצו לצאת משליטה במקום. בריטניה החזיקה בשטח של אינדיאנה במשך 20 שנים והובסה לארה"ב במלחמת העצמאות. הבריטים לא וויתרו במהירות על השטחים, הם מסרו את השטחים לילידים אשר ישבו בהרי האפלצ'ים והרוויחו מכך כסף אשר עזר להם לסגור חובות. כאשר השטח עבר לארה"ב, השהטים הילידים סרבו להכיר באר"הב כשולטת בשטח. כך למעשה החלה מלחמה עם האינדיאנים. הבריטים גורשו סופית מאינדיאנה בשנת 1812. לאחר שהשטחים עברו לממשלת ארה"ב היא חילקה את השטח לטריטוריות אשר נקראות כיום: אינדיאנה, אילינוי, מישיגן, ויסקונסין ואוהיו. כאשר הפכה אינדייאנה לשטחים של ארה"ב, הם עשו הכל על מנת להפוך אותה למדינה מפותחת. סללו בה כבישים ומסילות ברזל, חפרו תעלות ובנו בתי ספר.

אינידאנה מבחינה גיאוגרפית

אינידיאנה נמצאת בצפון מרכז ארה"ב במזרח שלה נמצאת אוהיו, בצפונה מישיגן, במערב אלינוי ובדרום אוהיו. המדינה מכילה מאות אגמים ועוד 24 גנים לאומיים. את המדינה חוצה נהר ובאש שאורכו 764 קילומטרים. הוא חוצה את המדינה מצפון לדרום מערב והוא גם הגבול עם אילנוי. מזג האוויר באינדיאנה שונה בין הצפון לדרום. בחורף הצפון חווה טמפרטורות של מינוס 1 ועד מינוס 10 ובדרום בין מינוס 4 למינוס 6. בקיץ הטמפרטורות עולות ובצפון יש בין 18 ל 29 מעלות כאשר בדרום המעלות נעות בין 21 מעלות ל 32. המשקעים יורדים באופן שווה בכל האזורים ויש בה נטייה לסופות טורנדו. המיוחד באינדיאנה הוא אזורי הזמן המשתנים. המיקום של אינדיאנה נמצא בין אזור הזמן המזרחי של ארה"ב לאזור המרכז של ארה"ב. על מנת להתגבר על כך הזיזו מספר פעמים את קו ההפרדה בין גבולות המדינה על מנת שרוב חלקיה יהיו באזור הזמן המרכזי. כיום 80 מחוזות מתוך 92 נמצאות באזור הזמן המזרחי וזה תמיד מהווה בעיה עבור חקלאים רבים כאשר מחליפים לשעון קיץ.

 

הממשל באינדיאנה

אינדיאנה ידועה תמיד כמקום רפובליקני, דבר זה השתנה כאשר ב-2008 הם בחרו בברק אובמה אשר היה מועמד דמוקרטי. כיום לאינדיאנה יש מושל שנקרא אריק הולקומב והוא רפבוליקני. לרפובלקנים יש רוב במדינה ולמעשה רק 5 פעמים מכל מערכות הבחירות שהיו הם בחרו במועמד דמוקרטי. הסנאטורים של המדינה כיום הם רפובליקנים ויש רוב של רפובליקנים במזרח ובמרכז, כאשר התמיכה בדמוקרטים היא יותר בצפון מערב ובדרום.

 

כלכלת המדינה

הכלכלה של אינדיאנה מתבססת על תעשייה, ציוד תחבורה, מכוניות, ציוד אלקטרוני, מוצרים כימיים, נפט, פחם, גומי, ופלדה והם התפתחו בשל התפתחות מואצת של התחברוה במדינה זו. בעבר בתקופת הילידים היה בה מסחר גבוה.

 

 

ספורט באינדיאנה

אינדיאנה היא ביתן של מספר קבוצות ספורט מכללות וקבוצות ספורט מקצועניות. ב- 2013 שלחה המדינה המון שחקנים ל NBA מכל מדינה אחרת. כמו כן, הרבה שחקנים מפורסמים יצאו ממדינה זו כמו לארי בירד. קבוצת NFL של המדינה זכתה פעמיים בסופר בול ומרבה להתחרות בפלייאוף.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ויזה לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת ויזה לארצות הברית
חדש
SIM לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת SIM לארצות הברית
מבצע מיוחד
דילוג לתוכן