ג' 25 יונ' 2024

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוקלהומה

אוקלוהומה היא מדינה אשר גובלת בדרום עם טקסס, בצפונה היא גובלת עם קנזס, בצפון מערב עם קולורדו ובמזרח עם מיזורי וארקנסו. אולוהומה היא המדינה ה- 46 של ארה"ב והיא הצצטרפה לאיחוד בשנת 1907. פירוש שמה בשפה האינדיאנית הוא "אנשים אדומים". בירת אולוהומה נקראת אוקלוהומה סיטי.

קצת היסטוריה על אוקלהומה

מעדויות ארכיאולוגיות ניתן להבין כי באוקלוהומה חיו אנשים כבר בעידן הקרח. העדויות האחרות מראות על קופת האינדיאנים אשר חיו במרכז המדינה ובמערב שלה. בשנת 1541 פרנסיסקו דה קורנו מגיע מספרד למדינה זו וב – 1700 הגיעו חוקרים צרפתיים והשטח עבר לריבונות צרפתית. בשנת 1803 לואיזיאנה קונה את השטח וכך ב 1907 למעשה הוא עובר לידיים אמריקאיות. שנת 1866 במדינה זו מהווה את השנה שבה המדינה מבטלת את העבדות וזאת לאחר מלחמת האזרחים האמריקאית.

במאה ה-20 מתגלה במדינה נפט וזהו למעשה משאב שמפתח אותה מאוד מבחינה כלכלית, זו גם התקופה שמהגרים למדינה אפרו- אמריקאים רבים והיו הרבה מהומות במדינה מצד הקו קלוקס קלן וחוקי אפליה גזעית שהיו עדיין קיימים. שנות ה- 30 – 50 הם שנות בצורת קשה אשר פגעה מאוד בחקלאות.

ממשל ופוליטיקה באוקלהומה 

אוקלוהומה בשנים אלו היא רפובליקנית. עד היום תמיד היו לה ניצחונות מלבד שנה אחת. המושל באוקלוהומה הוא קווין סטיט. לאוקלוהומה יש 77 מחוזות בעלי סמכויות מוניציפליות. בכל פעם נשלחים לבית הנבחרים חמישה נציגים. מבחינת בית המחוקקים יש להם שני בתים: האחד הוא הסנאט המונה כ- 48 נציגים מידי 4 שנים מתוכם 40 שייכים למפלגה הרפובליקנית ושמונה למפלגה הדמוקרטית. הבית השני הוא בית הנבחרים אשר בו 101 נציגים שנבחרים מידי שנתיים. 71 נציגים שייכים למפלגה הרפובליקנית ועוד 30 לדמוקרטית.

הכלכלה באוקלהומה

אוקלהומה מתבססת רבות על חקלאות ומייצרת אנרגיה ומזון. תפוקות החקלאות שלה הן סויה, חיטה, בקר, חלב, עוף וכותנה. מעבר לכך היא יצרנית גדולה מאוד של גז טבעי.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ויזה לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת ויזה לארצות הברית
חדש
SIM לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת SIM לארצות הברית
מבצע מיוחד
דילוג לתוכן