ו' 01 דצמ' 2023

ויזה אסטה למחזיקי דרכון אירופי ESTS – ESTA

מהו אישור ESTA?

ה-ESTA הינה מערכת אוטומטית שתפקידה לסנן בקשות נסיעה לארה"ב. את הבקשה עם דרכון אירופי, שהיא בעצם בקשה לפטור מוויזה, יש להגיש עוד בתכנון הנסיעה לארה"ב.

קבלת אישור דרך מערכת ה-ESTA הינה חובה. לאחר קבלת האישור יידרש הנוסע לעדכן את המידע בטופס ייעודי לקראת ביקוריו הבאים במדינה. האישור מאפשר עלייה למטוס וכלי השייט המגיעים לארה"ב, אך אין בו לאפשר כניסה אוטומטית למדינה. בכניסה למדינה תפגשו בקצין ההגירה שלו ההחלטה הסופית אם תוכלו להיכנס לארה"ב.

הצורך באישור ESTA

לביקור בארה"ב שאינו עולה על שלושה חודשים יוכלו בעלי דרכון אירופי לקבל הקלות מסוימות. הדבר כולל כמובן ישראלים להם, לצד דרכונם הישראלי, גם דרכון אירופי.

האפשרות להגיע תחת אותן הקלות לארה"ב לתקופה של עד שלושה חודשים היא למטרת תיירות ועסקים בלבד. אותם אזרחים אירופאים יקבלו אישור כניסה של ה-ESTA ובכל ימנעו מאותו הליך ארוך יותר של הגשת בקשה לוויזה.

חשוב לדעת שלצד ההחזקה בדרכון אירופי קיימות דרישות נוספות במסגרת אישור ה-ESTA אותן חשוב להכיר.

יתרונות ה-ESTA ביחס לוויזת תייר

ראשית כל, עלות אישור ה-ESTA נמוכה משמעותית למול הוצאת וויזת תייר. אגרת תוכנית הפטור מוויזה במסגרת ה-ESTA הינה בעלות של 14 דולרים ו-179 ₪, זאת לעומת הגשה בקשה לוויזת תייר המסתכמת ב-576 ₪.

משך הטיפול בבקשת ה-ESTA לוקח ימים ספורים וזאת למול ההמתנה הארוכה ברוב המקרים לריאיון בשגרירות במסגרת הבקשה לוויזת תייר שיכולה להגיע לחודשיים.

אישור ה-ESTA הוא לשנתיים לעומת אישור וויזת התייר שלרוב ניתן לעשר שנים. הארכת השהייה במסגרת ה-ESTA הינה ל-90 ימים לעומת וויזת התייר שמאפשרת הארכה ל-180 ימים.

לתוכנית הפטור מוויזה במסגרת ה-ESTA סיכויי אישור גבוהים לעומת וויזת התייר. הסיבות לסירוב נוגעות לרוב לעבר פלילי שיש למועמד או שעבר בעבר על חוקי ההגירה של ארה"ב. במסגרת וויזת התייר קיימות סיבות מגוונות יותר לסירוב.

גם כאן תושבים אירופאים בוחרים להגיש את הבקשה במסגרת ה-ESTA לבדם כשהם עושים זאת בצורה לא מדויקת, מה שמוביל לכך שבקשתם נדחית ואין להם אפשרות לערער על החלטת האמריקאים או להגיש בקשה נוספת.

זכאות לאישור ESTA

הזכאים לתוכנית פטור מוויזה במסגרת ה-ESTA כוללים את: בעלי דרכון העומד בדרישות הביומטריות; בעלי דרכון מהמדינות המשתתפות בתוכנית; נוסעים שמטרתם נסיעתם היא תיירות או עסקים; נוסעים המתכננים לשהות בארה"ב לא יותר משלושה חודשים; נוסעים להם כרטיס טיסה חזרה; נוסעים שלא נמצאו כלא זכאים לוויזה בעבר.

מה קורה בעת דחייה של הבקשה?

במקרה של דחייה יש ליצור קשר עם שגרירות ארה"ב בישראל, למלא טופס DS160 ולקובע ריאיון. הבנתם נכון – תצטרכו להגיש בקשה לוויזת תייר דרך הדרכון הישראלי.

חשוב כמובן להבהיר שמי שהגיש בקשה לוויזת תייר וסורב אינו רשאי להגיש בקשה עבור תוכנית הפטור מוויזה במסגרת ה-ESTA.

טופס ה-ESTA

בטופס יוצגו בפניכם מספר שאלות ביוגרפיות ושאלות הנוגעות לזכאותכם לוויזה. ההמלצה היא להגיש טופס זה כמה שיותר מוקדם ממועד הטיסה המתוכנן. על מנת למלא הטופס והבקשה כראוי רצוי להיעזר באחת מהחברות המתמחות בהגשת בקשה זו. שירות זה יאפשר לכם להגיש הטופס בצורה נכונה מבלי לקחת סיכונים מיותרים.

רוצים לדבר עם המומחים שלנו ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

ויזה לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת ויזה לארצות הברית
חדש
SIM לארה״ב
מדריך מלא וחינמי להוצאת SIM לארצות הברית
מבצע מיוחד
דילוג לתוכן